o nás   |   cestování   |   lokality   |   akce / slevy   |   kurzy potápění   |   technické potápění   |   servis   |   fotogalerie   |   videogalerie   |   e-shop
DIVETRAVEL – CK POTÁPĚČI s.r.o. byla založena jako nástupce Cestovní Agentury DIVECREW
Reného Melichárka, která fungovala od roku 1997 do roku 2006, kdy mohla již reagovat pouze
na konkrétní objednávky našich klientů – potápěčů. Vzhledem
ke zpřísnění zákonů o cestovních agenturách a kancelářích nyní cestovní
kancelář pracuje jako právnická osoba, zajištěna všemi povinnými
pojištěními... Doufáme, že zkušenosti nasbírané při všech našich
organizovaných i soukromých cestách za potápěním se bohatě
promítnou do námi připravovaných zájezdů nebo potápěčských
výprav, zajištěných na základě vašich konkrétních požadavků...
Pevně věříme, že uspokojíme Vaše i ty nejnáročnější
představy o potápěčské dovolené či expedici.
TANZÁNIE - ZANZIBAR
Africké safari s potápěním

replica panerai luminor watches
best replica omega watches
replica hublot watches for men
audemars piguet swiss replica
replica tissot

Poznejte jednu z Afrických zemí nad vodou i pod vodou. Srovnejte divokou africkou přírodu během dobrodružného safari s bílými plážemi a podmořským světem v pohodlí hotelu. Projeďte národní parky divoké Tanzanie a ponořte se do vod teprve objevovaného Zanzibaru.  

Termín: říjen 2015 (14 dní)
Cena: 99 000,- Kč
Max. počet účastníků: 17 osob
Zájezd se bude konat za předpokladu obsazenosti min. 12 osobCena nezahrnuje:
- vízum cca 50 USD
- odletová taxa cca 30 USD na mezinárodních letech + cca 3 USD na 
  domácí lince
- přistávací pozemní poplatek cca 3 USD
- osobní cestovní  pojištění a potápěčské pojištění (doporučujeme DAN)
– kopie s sebou včetně originálů
- očkování proti žloutence všech typů, antimalárika (1200 Kč  - 3 dny až týden předem
– léky účinné pouze na cestu), povinné očkování žlutá zimnice (450,-Kč  - očkovat nejpozději 21 dní předem, účinné po dobu 10 let, 1 dávka), očkování tyfus (500,-Kč – očkovat 21 dní předem, účinné po dobu 3 let, 1 dávka) – pozor lze provést naráz očkování pouze dvěmi vakcínami a po 21 dnech další
- alkoholické a nealkoholické nápoje (během safari  1,5 liter minerálky na osobu na den)
- praní prádla
- bakšiš 80 USD
- vstupy v Tanzánii (US$ na osobu):  Olduvai Gorge a Maasai Village
  á15USD
- fakultativní výlety či vstupy,  jež nejsou zahrnuty v itineráři   
        
   
Výlety na ZANZIBAR
u (US$ na osobu): 
Stone Town ½ dne  $30: trh, Anglican Cathedral, Museum, Tippu Tipp's House, Sultan's Palace, and Fort.
plantáže koření ½ dne  $35. Historické paláce a plantáže - doporučují.
Chumbe Island ½ dne  $35. Marine Park 40 minut lodi od kamenného města, šnorchlování.
sever Zanzibaru celý den  $45. Manapwani otrokářské jeskyně a tradiční vesnice.
Jozani prales $10 vstup (included in South & East Coast tour).
jižní & východní Zanzibar $45. celý den. zahrnuje Jozani prales 
- pronájem potápěčského vybavení 

Cena zahrnuje:
- mezinárodní letenka Praha – Amsterdam – Kilimandžáro nebo Dar a zpět  doba letu z AMS na Kilimanjaro je 8:25     
z DAR do AMS je doba letu 9:30    
- jídlo a ubytování během safari
- jízdu 4x4 jeepem s anglicky mluvícím průvodcem – řidičem
-  vstupy do národních parků
- vnitrostátní letenka na  Zanzibar a zpět
- transfery
- snídaně a dva ponory denně během pobytu na Zanzibaru v hotelu 
 Kendwa Aman Brach Resort
tzn. 8 ponorů, večeře (podle zájmu)    

Itinerář:


 

1. den:  přílet na letiště Kilimandžáro v Tanzanii
V 7 ,00 hodin odlet z Prahy, v 8,40 hodin přílet do Amsterdamu, odlet z Amsterdamu 10,40 hodin do Tanzanie,  přílet na letiště Kilimanjaro International Airport ve 20,00 hodin. Transfer do kosmopolitního města Arusha, večeře v hotelu Ilboru Safari Lodge.     

Pro dobrodružné povahy lze zařídit dobrodružné nocování, které bylo naším původním záměrem, kvalitní horské stany a servis….ti, co by chtěli vystoupit na Kilimanjaro si to užijí…., potrebuji na to však minimálně o 7 dni odletět dříve do Tanzanie cena od 1800USD za osobu ve skupince cca 4 osob + cca 16 nosičů 

2. den:  Arusha - Manyara
Po snídani odjezd do Manyara národního parku, oběd formou balíčku, celodenní pompézní safari u alkalického jezera Manyara, které je slavné svým překrásným pralesem, hejny plameňáků, pelikánů, čápů…- sídlí zde zhruba 350 druhů ptáků, ale také stromoví lvi, sloni …. Na zelených pláních mezi jezerem a pralesem uvidíme stáda zeber, fake panerai luminor Verdana; font-size: 10pt">pakoňů ale také rodinky žiraf… Zajímavostí jsou horké prameny. Večeře a ubytování v úchvatném Kirurumo Tented Lodge.     
3. den: Manyara - Serengeti
Po snídaní přejezd z Manyara přes Ngorongoro vrchovinu do národního parku Serengeti, který nikdy nezklame – je domovem pro smečky lvů, gepardů, stáda hrochů… nekonečného seznamu migrujících divokých zvířat… s obědem formou pikniku, večeře a noc v Serengeti  v romantickém Ilboru Lodge.Pozn.. Serengeti je největší a nejslavnější Tanzánská rezervace. Jazykem Masajů „nekonečná pláň“, přesně vystihuje východní část rezervace s nekonečnou savanou. Jedině tady potkáme dvoumilionové stádo pakoňů  a zeber, jehož velikost každému cestovateli doslova vyrazí dech. Ze savany vystupují kopjes – žulová skaliska, na kterých s oblibou odpočívají velcí predátoři. V Serengeti spatříme hrochy, slony, žirafy, opice a prakticky veškeré živočišné druhy černého kontinentu. Dále na západě v krajině terénních vlnek nás ohromí elegantní tvary velkých akácií. Národní park Serengeti je protkán mnoha jezery a řekami,  na jejichž březích uvidíme dravé krokodýly…


4. den: Serengeti - Ngorongoro
Po brzké snídani odjezd na celodenní safari v Serengeti národním parku. Oběd formou balíčku, který můžete využít kdykoli během dne… noc v  Ilboru Lodge. Táborák při dobrém počasí. Pozn. Zastávka u známého naleziště Olduvai Gorge, kde archeologové Mary a Luis Lakeyovi objevili fosilní ostatky důležitého předka člověka Zinjanthropa (australopitheka),  jenž žil před 1,8 milionů let. Návštěva Masajské vesnice s ukázkou tradičního života těchto domorodců (fakultativně).
5. den:  Ngorongoro
Po snídani jedeme směrem chráněná oblast Ngorongoro se spustíme na dno kráteru – o 600 metrů níže, kde  20km široký kráter Ngorongoro slibuje největší koncentraci zvěře na světě – malý velký přírodní zázrak Budeme- li mít štěstí, uvidíme pohromadě „velkou pětku“, kam řadíme lva, levharta, buvola, slona a nosorožce. Večeře a přespání v Ngorongoro Sopa Lodge.Pozn. Ngorongoro je vlastně zkolabovaný kráter sopky, jenž se po gigantickém výbuchu propadl do nynější podoby. Rezervace Ngorongoro je pozůstatkem vulkánu vysokého jako Kilimanjaro. Kráter je uzavřeným unikátním ekosystémem s celoročně nejvyšší koncentrací zvěře na světě. V savanách, hájích i na březích četných jezírek si zde i díky dostatku pastvy a vodních zdrojů našlo svůj domov mnoho afrických savců včetně všech kočkovitých šelem, slonů, hrochů nebo ohroženého druhu  nosorožců černých.
6. den: Arusha - Zanzibar
Po snídaní přesun do Arusha a  po obědě transfer na Arusha letiště na letecký přípoj do Zanzibaru. Po příletu si nás vyzvedne průvodce a doprovodí nás do proslulého Kamenného města v Zanzibaru, jež je pod ochranou UNESCO. Procházka městem cca 3 hodiny, bude-li zájme - večeře na pláži v přístavišti (není v ceně). Po večeři přesun na sever Zanzibaru a transfer do hotelu Kendwa Amaan Beach Resort  
7.-13. den: sever Zanzibaru
Po snídaní trávíme dny potápěním – dva ponory denně, případně i jinými nejen vodními aktivitami. Snídaně. Večeře.  Pozn. Zanzibar je prezentován jako jedna z nejlepších potápěčských oblastí na světe. Korálový útes, který obklopuje ostrovy Unguja a Pemba, zajišťuje rozmanitý a hojný podmořský život. Rovněž dobrá viditelnost na vzdálenost 20 – 60m a celoroční průměrná teplota vody kolem 27°C přímo vybízí k podvodním sportům. Potápění na Zanzibaru není omezeno pouze na začátečníky. Zkušení potápěči se mohou těšit na vzrušující potápění kolem korálu, noční potápění a potápění v mořských proudech. V hlubších vodách se bohaté korálové útesy často táhnou celé míle. V těchto hloubkách můžete vidět hejna barakud, tresek, tuňáků a makrel lovených pyskouny, mantami a žraloky. Mělčejší vody jsou doménou tropických ryb včetně obrovské různorodosti Indo – Pacifické mořské fauny.
14. den: Zanzibar – Dar případně Kilimanjaro
Po snídaní transfer na Zanzibar letiště a přílet na letiště – odlet na mezinárodní letiště a  po příletu vyčkáme  na odlet ve 23:45 do Amsterdamu. Bez večeře. 
15 den: přílet do Prahy
Přílet v 7,15+1 do Amsterdamu a odlet v 9,25 do Prahy a přílet v 10,50 hodin.

Geografické údaje Zanzibaru


 

Poloha: východní Afrika, 85 km dlouhý a 30 km široký ostrov leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Název Zanzibar pochází z perštiny a znamená černošské pobřeží..      
Oficiální název:
Zanzibar, stát Tanzánie s rozsáhlou vnitřní samosprávou. Autonomie je formou rozsáhlé samosprávy části státu v jeho rámci. Na rozdíl od pouhé samosprávy, kde dotyčné celky mají zastupitelstva s relativně omezenými pravomocemi a vydávají jen vyhlášky, mají autonomní také legislativní (zákonodárné) kompetence,  vládu a případně i parlament./ Oficiální název je Spojená republika Tanzanie a tvoří ji Tanganika a Zanzibar. Ty se sloučili v roce 1964 po získání samostatnosti na Velké Británie.
Historie: Prvním Evropanem, který ostrov spatřil, byl asi portugalský mořeplavec Vasco da Gama. V té době byl ostrov již po staletí po vlivem arabských obchodníků, kteří sem přijížděli na svých dřevěných lodích poháněných monzunovými větry. Ostrov se jim tak zalíbil, že sem ománští vládci na mnoho let přesunuli své sídlo ze Šťastné Arábie -  sultanátem zůstal Zanzibar až do roku 1964.
Hlavní město: Zanzibar - 157 634 obyvatel
Jazyk: svahilština
Náboženství: muslimové (99%),  mísí se se zdejší africkou kulturou obohacenou o indické prvky
Měna: tanzanský šilink (TZS) = 100 centůAktuální kurz: 1 TZS = 0,02 Kč, 1000 TZS je zhruba 1 US$
Používání jiných měn není běžné.
Pracovní doba banky : po - pá 9:00 - 14:30
Klimatické podmínky:
Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. Teplota moře je dá se říci stálých 24°C po celý rok.
Průměrné teploty v stupních Celsia cca 31 stupňů a vody 27 stupňů
Běžné ceny - chléb: 250,- TZS, 0,5 l piva: 2.000,- TZS, 1,5 l stolní voda: 2.100,- TZS, Coca Cola: 800,- TZS
Časový posun: GMT + 4 hodiny, středoevropský čas + 3 hodiny
Elektřina (proud, používaní redukcí): 220V/50Hz setkáte se s dvěma typy zásuvek. Adaptér doporučujeme.
Kriminalita: nízká, frekvence kapesních krádeží vysoká, žádná prostituce. Vzhledem k tomu, že se jedná o muslimský ostrov - ženy mimo hotelové resorty musí nosit oděvy s dlouhými rukávy, kalhoty, dlouhé sukně.
Spropitné: vyžaduje se při každém nákupu či poskytnuté službě, často se jedná o jediný zdroj příjmu.
Zastupitelské úřady: v Zanzibaru není český rezidentní zastupitelský úřad. Teritoriálně příslušné velvyslanectví je v keňském Nairobi. Embassy of the Czech Republic Jumuia Place, Lenana Road,      P. O. Box 48785-00100 Nairobi, Kenya,Tel.:(+254 20) 273 1010, -11, -12, Fax:(+254 20) 273 1013  E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz Policie / záchranka / požárníci: 112
Zdravotní rizika: Země skýtá stejná nebezpečí jako většina afrických států. Doporučujeme proto nechat se oočkovat proti choleře, žloutence, žluté zimnici. Tanzánie je malarickou oblastí - je tedy dobré užívat antimalarika. Imigrační úředníci od turistů občas vyžadují očkovací průkaz o očkování proti žluté zimnici. Na ostrov Zanzibar byste bez takového potvrzení neměli být vpuštěni.

OnemocněníVakcínaCena 1 dávkyPočet dávek
Virová hepatitida AAvaxim, Havrix dospělý1280,- Kč2 (ochrana 15 let minimálně)
Virová hepatitida BEngerix B780,- Kč3 ochrana 15 let minimálně)
Virová hepatitida A+BTwinrix dospělý1.580,- Kč3  ochrana 15 let minimálně)
Žlutá zimniceStamaril500,- Kč1  (ochrana 10 let)
Břišní tyfusTyphim Vi, Typherix550,- Kč1 (ochrana 3 roky)
Meningokoková meningitidaNeis Vac-C, Menjugate720,- Kč1 (ochrana 10 let)
Meningokoková meningitidaMeningococcal A+C350,- Kč1 (ochrana 3 roky)
záškrt a tetanTd-pur300,- Kč1 (3 dávky u neočkovaných)
ZáškrtDiphtherie Ads250,- Kč1 (3dávky u neočkovaných)
TetanusAlteana150,- Kč1-3 (přeočkování po 10-15 letech)
pocasi

DIVETRAVEL - CK POTÁPĚČI s.r.o., Jana Růžičky 1144, 148 00 Praha 4 - Kunratice, mobil: 608 412 001, 777 246 637