o nás   |   cestování   |   lokality   |   akce / slevy   |   kurzy potápění   |   technické potápění   |   servis   |   fotogalerie   |   videogalerie   |   e-shop
DIVETRAVEL – CK POTÁPĚČI s.r.o. byla založena jako nástupce Cestovní Agentury DIVECREW
Reného Melichárka, která fungovala od roku 1997 do roku 2006, kdy mohla již reagovat pouze
na konkrétní objednávky našich klientů – potápěčů. Vzhledem
ke zpřísnění zákonů o cestovních agenturách a kancelářích nyní cestovní
kancelář pracuje jako právnická osoba, zajištěna všemi povinnými
pojištěními... Doufáme, že zkušenosti nasbírané při všech našich
organizovaných i soukromých cestách za potápěním se bohatě
promítnou do námi připravovaných zájezdů nebo potápěčských
výprav, zajištěných na základě vašich konkrétních požadavků...
Pevně věříme, že uspokojíme Vaše i ty nejnáročnější
představy o potápěčské dovolené či expedici.
EGYPT - Safari loď
___Brothers Islands


Brothers Islands
na lodi MARTINA I.

17. 3. - 24. 3. 2019
průvodce Vláďa
cena 32.300 Kč 29.000 Kč +  vstup do rezervace

28. 4. - 5. 5. 2019
průvodce Renda
cena 32.300 Kč  +  vstup do rezervace

7. 7. - 14. 7. 2019
průvodce Renda
speciáln cena 29.400 Kč  +  vstup do rezervace


 Více k letovým řádům zde

O aktuálních změnách počtů lidí na jednotlivých termínech a lokalitách Vás budeme informovat e-mailem nebo  telefonicky, prosím, případně si  je ověřte na známých mailech či telefonech. Děkujeme.

Ceny se mohou změnit dle výše palivových příplatků či větších kursových
výkyvech

Cena zahrnuje:
• Týdenní pobyt na lodi pro potápěče -
(6 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno, případně za 20 Euro na osobu již po příletu - pokud dovolí kapitanát)
• Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem
• Plnou penzi, moučník a ovoce  a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
• Neomezené potápění (foukání vzduch)
• Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l a 14l DIN (za příplatek 30 Euro na týden), twin 12l s manifoldem ( za příplatek 50 euro na týden)
• Český a Egyptský průvodce
• Transfer z Hurghády na loď
• Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
• Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu na levo)
• Pojištění – cestovní a potápěčské a  individuální pojištění storna zájezdu
• Bakšíšné  40 EURO
• Vstup do rezervace Brothers Islands  50 EURO
• Potápění s nitroxem pro certifikovane - 5 Euro za láhev a nebo 50 Euro za týden ( fouká se pokud dovolí počasí,  časové rozložení mezi ponory,plánovaná hloubka poonoru atd..., max 32 EAN)
- Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX - Nitrox basic a EANX - Nitrox Adwanced za výhodné ceny


Nezapomenout:
• 1 x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
• kopii potápěčské  licence
• kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN nebo Allianz, které pro Vás rádi zajistíme ( 414 Kč na týden)
• vyplněné zdravotní prohlášení
• pokud se chystáte na noční ponory  mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku -   lze dokoupit na lodi)
• v rezervaci se nesmí koupat ani šnorchlovat ani potápět za tmy
• deko bojka -  lze dokoupit na lodi

 

přibližný itinerář
Brothers Island z Hurgády do Hurgády

1. Den:
Po příletu do Hurghády, většinou v brzských ranních hodinách. Před výstupovou halou Vás čeká průvodce, se kterým pojedete asi 15 minut do přístavu u Hotelu Mariot. Během dne dostanete snídani, oběd i večeři a zůstane Vám spoustu času na odpočinek po letu a i návštěvu Hurgády.

(POKUD MÁME PŘÍLET V BRZKÝCH HODINNÁCH A VŠICHNI ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU SOUHLASÍ, MŮŽEME ZA POPLATEK 20 EURO NA OSOBU, VYJET JEŠTĚ TEN DEN DOPOLEDNE. TUDÍŽ UDĚLÁME CCA. O 2 PONORY VÍCE A JSME NA MOŘI.)

2. Den:
Po snídani v 8.00, se čeká až do příchodu místní policie, která provede nezbytnou kontrolu. Vyplouvá se většinou okolo 9 – 10 hodiny.

Shaab abu Ramada
Útes Abu Ramada je vzdálen cca 1 hodiny cesty od přístavu a slouží jako mělká lokalita na první – tzv.vyvažovací ponor. Po skoku z lodi a vyvážení se potopíte do max. hloubky 10 a míjíte stěnu útesu po levé nebo pravé straně. Na ponoru je zajímavá maketa žraloka na zajímavém podstavci. Můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a různé druhy korálových ryb.

Seven Towers– Tobia Arba
Je jedna z nejkrásnějších lokalit u Safágy. Na legendární lokalitě z maximální hloubky 16 metrů vyrůstá 5 věží v těsné blízkosti. Pokud začnete počítat věže, pak z lodi před ponorem vypadají jako by jich bylo 7. Většinou zde provádíme dva denní a jeden noční ponor, kde budeme kotvit přes noc. Můžete zde potkat od nejběžnějších druhů korálových ryb,olihní, chobotnice, hadovce, murény, rejnoky, kraby,  napoleóny, ježíky až po žraloky bělocípé a listovce. Největší raritou je ale noční ponor s množstvím perutýnů využívající k lovu malých rybek světlo lamp. Není výjimkou spatřit také lovící murény nebo lovící homolice.
Lokalita je vhodná pro začátečníky, zkušené i fotografy.

Ve večerních hodinách výjezd přes noc k ostrovům Brother Islands.

Pozor na Bratrech se dělají jen denní ponory, bez nočních do začátku západu slunce!!!!

3. Den:
 V ranních hodinách příjezd na Big Brother – Velký bratr je naším útočištěm na celý první den potápění. Je vzdálen asi 80km od pevniny směrem na východ a patří k několika podmořským  rezervacím ve vodách Egypta. Ostrov elipsovitého tvaru je asi 300metrů velký a jeho obliba u potápěčů stále stoupá. Na ostrově se nachází přes sto let starý maják, který zde postavili Angličané jako výstrahu a orientační bod všem okolo plujícím  lodím. Každý potápěč si zde přijde na své. Krásné stěny z východní i západní strany jsou  porostlé měkkými a tvrdými korály, líbit se vám budou také ponory na vracích ležících  na severní straně, které připomínají lodní katastrofy. Větší Numibie stojí na lodním šroubu v hloubce 80metrů a její dno je opřeno téměř strmě vzhůru do hloubky 12metrů. Druhý vrak se potopil za bouřky, když se snažil přistát u břehů Velkého bratra. Leží na trupu na písčitém dně v hloubce od 65 do 35metrů. Oba vraky jsou při větším proudu těžko dostupné. Většina ponorů se provádí v proudech, často můžete spatřit hejna tuňáků, kranasů, barakud, želv a žraloky jako například černolemé, bělocípé, kladivouny, liščí, hedvábné a dlouhoploutvé. Právě na poslední dva jmenované jezdí na toto souostroví velké množství potápěčů zabývajících se fotografováním pod vodou, jelikož jejich výskyt mezi kotvícími loděmi je téměř sto procentní.

4.  Den:
Asi 1,5kilometrů jižně vzdálený ostrov Small Brother - Malý bratr patří také k perlám Rudého moře. Je podstatně menší, podobný svým tvarem Velkému bratru a na jeho pustém břehu je jen pár kamenných hromádek. Stěny ostrova padají strmě do hloubek, výjimkou je malé platíčko na jižní straně. Všechny stěny jsou  krásně porostlé měkkými i tvrdými korály. Na ranním proudovém ponoru na jihovýchodní straně je častý výskyt žraloků černolemých, kladivounů a při štěstí i mant atlantských. V průběhu ponoru směrem ke kotvišti pozorujete barakudy, velké tuňáky a občas žraloka liščího – mlatce. Na jižní straně pod kotvícími loděmi padá stěna pozvolněji a je bohatě porostlá sasankami. Zde pozorujete čistící se barakudy, karety a zvědavé lulanky. Na jihozápadní straně probíhají odpolední ponory  ve stejném duchu.Po 2 - 3 ponorech na malém Brotheru se přesuneme na útes Deadelus, vzdálený asi 170 Km.

POKUD PO DOMLUVĚ A POČASÍ BUDETE CHTÍT ZŮSTAT NA BRATRECH
DÉLE, ZŮSTANEME!!!!!

5. Den:
SALEM EXPRES
- V časných ranních hodinách přejezd k útesu, odkud budeme vyjíždíte k vraku Salem Expres.
Patří k nejznámějším vrakům pro svoji „krvavou“ historii v celém Rudém moři, který se potopil za dodnes nevyjasněných událostí. 11.12.1991 po změně kurzu narazil Salem v plné rychlosti do útesu a přibližnjě za 5 minut se potopil. Na palubě tehdy bylo kolem 700 osob. Podařilo se zachránit jen asi 160 lidí a pro zbytek se stala loď ocelovou hrobkou.
Vrak je dlouhý cca 100 metrů a leží na pravoboku v hloubce od 10 – 31 metrů.
Ponory se většinou provádí dva -  ze člunu, který Vás veze od nedalekého útesu, kde jsme zakotveni.. Při prvním obeplavete vrak lodi z vnějšku a při druhém můžete nahlédnout podrobněji do některých útrob vraku. Salem je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené vrakové potápěče vybavené patřičnou výstrojí potřebnou k penetraci do vraku. Salem má neobvyklou atmosféru na rozdíl od jiných dříve potopených vraků.
Kdo nechce druhý ponor na vraku, může se potápět na útesu, u něhož kotvíme. Útes vystupuje z pískového dna z hloubky  8 – 12 metrů a je bohatě porostlý sasankami a korály.¨


SHAB SHEIR
Nejdelší útes v této lokalitě, na kterém můžete udělat více ponorů. Na západní straně začíná majákem a na východní straně končí dvěma samostatnými útesy. Jeho stěna je ze severní strany bohatě porostlá měkkými a tvrdými korály. Jižní strana je jen velmi málo bohatá na
korály, zato na některých místech najdete jeskyňky s převisy. Na útesu je také několik zbytků safari lodí, které nezvládly u kotvení náhlou změnu směru větru.
  Krásné ponory jsou také na východní straně. Podle zájmu se můžete potápět mezi korály nebo na vrak Poseidonia.
  Z lodi nebo člunu obeplouváte několik větších korálových věží vyrůstajících z hloubky okolo 20 metrů. Lokalita je krásná svými soutěskami a jeskyňkou, která Vás dovede až na  korálové pole na severní straně. Potkáte zde murény, bodloky, papouščí ryby, trnuchy a občas i žraloka bělocípého.
     Těsně od kotvicí lodě je v hloubce 22 metrů vrak safari lodě s obrovskou murénou jávskou. Lokalita je vhodná i pro začátečníky.
      Dalším velmi příjemným překvapením na jižní cestě z Hurgády je vrak lodi Poseidonia, vzdálený asi 2 kilometry od Salem Expresu na severní straně útesu Shaab Sher.
   Vrak leží  převrácen téměř na vrchní palubě v hloubce od 7 –do 18 metrů. Trajekt, původně určený pro přepravu pasažérů, měří cca 120 metrů a je nejdelším v této oblasti. V jedné z otevřených palub spatříte na stropě mnoho záchranných vest. Je vhodný jak pro začátečníky, tak je zajímavý pro zkušené vrakové potápěče. Stáří vraku se odhaduje na cca 7 let.  

6. Den:
PANORAMA REEF -
Panorama je legendárním útesem vystupujícím z obrovské hloubky okolo 340 metrů. Velký útes se skládá z několika plat, kdy nejkrásnější z nich je na severní straně a největší na jižní. Severní plato začíná ve 20m a končí okolo 40metrů. Zde začíná nejčastěji proudový ponor, kde můžete pozorovat hejna barakud, kranasů, tuňáků, žraloky a při štěstí rejnoky a manty. Plato je bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály na jedné velké a několika malých věžích. Útes obeplouváte po pravé straně s proudem v zádech, kde se střídá hrana okolo 25metrů s téměř rovným srázem. Zde můžete potkat napoleony, žraloky, chňapaly a jiné pelargické ryby. Pod kotvícími loděmi na jižní straně je velké plato od 18 – 30 metrů. Většinou na tomto okraji plata se uskutečňují hloubkové ponory do 40 a více metrů, pro potápěče s TMX směsmi. Stěny útesu jsou překrásně porostlé do hloubky 10metrů, s nesčetnými sasankami plnými klaunů a sapínů.
Výborná viditelnost na této lokalitě, padající stěny do modrých hloubek… se Vám na dlouho zaryje do paměti.
      Po několika hodinovém přejezdu zakotvíme na  Abu Ramada: je vzdálen cca 1 hodiny cesty od přístavu a slouží jako mělká lokalita na první – tzv.vyvažovací ponor. Po skoku z lodi a vyvážení se potopíte do max. hloubky 10 a míjíte stěnu útesu po levé nebo pravé straně. Na ponoru je zajímavá maketa žraloka na zajímavém podstavci. Můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a různé druhy korálových ryb.
       Poslední ponor dle přejezdu a odletu je Vrak Mina nebo Talata Aurk
Mina, je nejznámější vrak v Hurgádě leží jen několik desítek metrů od dnešního nového přístavu. V 50. letech minulého století dostali minolovku Egypťané od Ruska. V roce 1970 byla v 6 denní válce potopena. Dostala zásah od Izraelského bombardovacího letounu a okamžitě klesla na levý bok na dno do hloubky od 27 – 30 metrů. Ještě před pár lety jste na mořském dně mohli vidět různé tipy munice   a asi 15 metrů od lodi leží dodnes letecká bomba. Z fauny můžete pozorovat sasanku s klauny, perutýny, kanice a extrémně velkou murénu jávskou.
Na lokalitě bývá často proud a je určen pro zkušenější potápěče.

Následuje zakotvení v blízkosti přístavu a přespání s večeří na lodi.

8. Den: V ranních hodinách odjezd na letiště a odlet domů .

POZOR !!!!
Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestujícím, kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

 

 

pocasi

DIVETRAVEL - CK POTÁPĚČI s.r.o., Jana Růžičky 1144, 148 00 Praha 4 - Kunratice, mobil: 608 412 001, 777 246 637