o nás   |   cestování   |   lokality   |   akce / slevy   |   kurzy potápění   |   technické potápění   |   servis   |   fotogalerie   |   videogalerie   |   e-shop
DIVETRAVEL – CK POTÁPĚČI s.r.o. byla založena jako nástupce Cestovní Agentury DIVECREW
Reného Melichárka, která fungovala od roku 1997 do roku 2006, kdy mohla již reagovat pouze
na konkrétní objednávky našich klientů – potápěčů. Vzhledem
ke zpřísnění zákonů o cestovních agenturách a kancelářích nyní cestovní
kancelář pracuje jako právnická osoba, zajištěna všemi povinnými
pojištěními... Doufáme, že zkušenosti nasbírané při všech našich
organizovaných i soukromých cestách za potápěním se bohatě
promítnou do námi připravovaných zájezdů nebo potápěčských
výprav, zajištěných na základě vašich konkrétních požadavků...
Pevně věříme, že uspokojíme Vaše i ty nejnáročnější
představy o potápěčské dovolené či expedici.
EGYPT - Safari loď
___Silvestr 2019
Silvestr na lodi Martina I.

safari se pojede při minimálně 12 přihlášených osobách

 

Best of Hurghada
směrem k Severní vrakové cestě nebo k Safaze

 


LETOVÝ ŘÁD
SOBOTA/NEDĚLE - NEDĚLE
29. 12. 2019 - 5. 1. 2020
Praha - Hurghada - Praha (PRG-HRG-PRG)
tam:
let QS 1234 Praha/01:05 - 06:15/Hurghada
zpět:
let QS 1235  Hurghada /07:05  - 10:40/Praha
Sraz na letišti v SOBOTU večer ve 23:00 dne 28. 12. 2019 - odbavení a odlet z terminálu I. letiště Václava Havla (Ruzyně)- POVOLENO ZAVAZADLO max. 23kg

 


Dospělí - 28.900 Kč


                                                                                          
Cena zahrnuje:  
 • Týdenní pobyt na lodi pro potápěče - 7 nocí a 6 potápěcích dnů, první den vyvažovací ponor v přístavu
 • Letenka s letištními taxami, palivovým příplatkem
 • Plnou penzi vč. moučníku a ovoce
 • Nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
 • Neomezené potápění (plnění láhví vzduchem)
 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve DIN 12L (14L za příplatek 30 EUR/týden), k dispozici 3x 12L twin s manifoldem (za příplatek 60 EUR/týden), 3x stage 12L (S80 s postroji)
 • Český a egyptský potápěčský průvodce
 • Transfer z Hurghády na loď a zpět 
Cena nezahrnuje:
 • Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu
 • Pojištění - cestovní a potápěčské, popř. individuální pojištění storna zájezdu
 • Bakšišné posádce 40 EUR
 • Potápění s Nitroxem (max. EAN 32) pro certifikované (nezapomeňte průkaz!) - poplatek 5 EUR/láhev nebo 50 EUR/týden (plní se pokud dovolí počasí, harmonogram potápění, plánovaná hloubka ponoru atd.
 • Případné dokončení pokročilých kurzů AOWD, AEANX (Advanced Nitrox) či Nitrox basic za výhodné ceny 
 • Případně 20 euro za vyplutí po příletu, pokud dovolí kapitanát, jinak se vyplouvá druhý den po příletu....
Nezapomeňte s sebou:   
 • 2x kopii pasu (na A4) - pro nezbytná povolení k vyplutí lodi
 • potápěčskou licenci + její kopii
 • doklad o pojištění pro případ potápěčské nehody (doporučujeme celoroční potápěčské pojištění DAN, případně pojištění Allianz, které pro Vás rádi zajistíme)
 • chystáte-li se na noční ponory – nezbytnou součástí výstroje je hlavní a záložní světlo + poziční světlo (stroboskop či chemická tyčka - lze dokoupit na lodi)
 • dekompresní bojka (lze dokoupit na lodi)

 Zábava pro nepotápěče a potápěče:

 • šíša, knihovnička, filmotéka, společenské hry
 • vodní lyže i wakeboard i padleboard
 • kluzák a kajak pro dvě osoby

 

 

   


Doporučený seznam jednotlivce pro osobní potřebu při cestě za potápěním

Přibližný itinerář:
Itinerář Jižní cesty z Hurgády včetně nových vraků k Safáze a zpět

Tato cesta je s pravidla šestidenní, ale pokud se podaří může být i sedmidenní na vyžádání skupiny a příplatek 20 euro.

1. Den
Po příletu do Hurghády, většinou v ranních hodinách a zaplacení 25 USD víza, vyzvedneme věci. Před výstupovou halou Vás čeká průvodce, se kterým pojedete asi 15 minut do přístavu.
Po vybalení potápěčské výstroje a snídani, se čeká až do příchodu místní policie, která provede nezbytnou kontrolu. Vyplouvá se většinou okolo 10 – 11. hodiny. 

SHAAB ABU RAMADA
Útes je vzdálen cca 1 hodiny cesty od přístavu a slouží jako mělká lokalita na první – tzv. vyvažovací ponor. Po skoku z lodi a vyvážení se potopíte do max. hloubky 10 a míjíte stěnu útesu po levé nebo pravé straně. Na ponoru je zajímavá maketa žraloka na zajímavém podstavci. Můžete zde spatřit rejnoky, perutýny a různé druhy korálových ryb.

SEVEN TOWERS – Tobia Arba
Je jedna z nejkrásnějších lokalit u Safágy. Na legendární lokalitě z maximální hloubky 16 metrů vyrůstá 5 věží v těsné blízkosti. Pokud začnete počítat věže, pak z lodi před ponorem vypadají jako by jich bylo 7. Většinou zde provádíme dva denní a jeden noční ponor, kde budeme kotvit přes noc. Můžete zde potkat od nejběžnějších druhů korálových ryb,olihní, chobotnice, hadovce, murény, rejnoky, kraby, napoleóny, ježíky až po žraloky bělocípé a listovce. Největší raritou je ale noční ponor s množstvím perutýnů využívající k lovu malých rybek světlo lamp. Není výjimkou spatřit také lovící murény nebo lovící homolice.
Lokalita je vhodná pro začátečníky, zkušené i fotografy.

2. Den
SALEM EXPRES
V časných ranních hodinách přejezd k útesu, odkud budeme vyjíždíte k vraku Salem Expres.
Patří k nejznámějším vrakům pro svoji „krvavou“ historii v celém Rudém moři, který se potopil za dodnes nevyjasněných událostí. 11.12.1991 po změně kurzu narazil Salem v plné rychlosti do útesu a přibližnjě za 5 minut se potopil. Na palubě tehdy bylo kolem 700 osob. Podařilo se zachránit jen asi 160 lidí a pro zbytek se stala loď ocelovou hrobkou.
Vrak je dlouhý cca 100 metrů a leží na pravoboku v hloubce od 10 – 31 metrů.
Ponory se většinou provádí dva -  ze člunu, který Vás veze od nedalekého útesu, kde jsme zakotveni.. Při prvním obeplavete vrak lodi z vnějšku a při druhém můžete nahlédnout podrobněji do některých útrob vraku. Salem je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené vrakové potápěče vybavené patřičnou výstrojí potřebnou k penetraci do vraku. Salem má neobvyklou atmosféru na rozdíl od jiných dříve potopených vraků.
Kdo nechce druhý ponor na vraku, může se potápět na útesu, u něhož kotvíme. Útes vystupuje z pískového dna z hloubky  8 – 12 metrů a je bohatě porostlý sasankami a korály.¨


SHAB SHEIR
Nejdelší útes v této lokalitě, na kterém můžete udělat více ponorů. Na západní straně začíná majákem a na východní straně končí dvěma samostatnými útesy. Jeho stěna je ze severní strany bohatě porostlá měkkými a tvrdými korály. Jižní strana je jen velmi málo bohatá na
korály, zato na některých místech najdete jeskyňky s převisy. Na útesu je také několik zbytků safari lodí, které nezvládly u kotvení náhlou změnu směru větru.
  Krásné ponory jsou také na východní straně. Podle zájmu se můžete potápět mezi korály nebo na vrak Poseidonia.
  Z lodi nebo člunu obeplouváte několik větších korálových věží vyrůstajících z hloubky okolo 20 metrů. Lokalita je krásná svými soutěskami a jeskyňkou, která Vás dovede až na  korálové pole na severní straně. Potkáte zde murény, bodloky, papouščí ryby, trnuchy a občas i žraloka bělocípého.
     Těsně od kotvicí lodě je v hloubce 22 metrů vrak safari lodě s obrovskou murénou jávskou. Lokalita je vhodná i pro začátečníky.

3. Den
ABU KAFAN
V ranních hodinách přejezd na Abu Kafan.  Patří k nejkrásnějším útesům, kterých najdeme v okolí Safági. Velký útes oválného tvaru směřuje ze severu na jih. Na těchto stranách jsou písčitá plata, na kterých vyrůstají menší věže, bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály. Východní a západní strana útesu dosahuje hloubek přes 40 metrů. Loď je za příznivých povětrnostních podmínek zakotvena na jižní straně, kde je skryta před vlnami. Ponory můžeme absolvovat přímo z lodi nebo ze člunu jako proudový ponor. Podle síly proudu začínáme od začátku severozápadní stěny nebo od středu. Občas se proudy mění, proto je doporučována signální bóje. Na lokalitě můžete potkat, kromě běžných druhů korálových ryb, také žraloky, siby, manty a hejna barakud. Ponory na této lokalitě patří k náročnějším.

VRAK POSEIDONIA
    Dalším velmi příjemným překvapením na jižní cestě z Hurgády je vrak lodi Poseidonia, vzdálený asi 2 kilometry od Salem Expresu na severní straně útesu Shaab Sher.
   Vrak leží  převrácen téměř na vrchní palubě v hloubce od 7 –do 18 metrů. Trajekt, původně určený pro přepravu pasažérů, měří cca 120 metrů a je nejdelším v této oblasti. V jedné z otevřených palub spatříte na stropě mnoho záchranných vest. Je vhodný jak pro začátečníky, tak je zajímavý pro zkušené vrakové potápěče. Stáří vraku se odhaduje na cca 7 let.

4. Den
PANORAMA REEF
Panorama je legendárním útesem vystupujícím z obrovské hloubky okolo 340 metrů. Velký útes se skládá z několika plat, kdy nejkrásnější z nich je na severní straně a největší na jižní. Severní plato začíná ve 20m a končí okolo 40metrů. Zde začíná nejčastěji proudový ponor, kde můžete pozorovat hejna barakud, kranasů, tuňáků, žraloky a při štěstí rejnoky a manty. Plato je bohatě porostlé měkkými a tvrdými korály na jedné velké a několika malých věžích. Útes obeplouváte po pravé straně s proudem v zádech, kde se střídá hrana okolo 25metrů s téměř rovným srázem. Zde můžete potkat napoleony, žraloky, chňapaly a jiné pelargické ryby. Pod kotvícími loděmi na jižní straně je velké plato od 18 – 30metrů. Většinou na tomto okraji plata se uskutečňují hloubkové ponory do 40 a více metrů, pro potápěče s TMX směsmi. Stěny útesu jsou překrásně porostlé do hloubky 10metrů, s nesčetnými sasankami plnými klaunů a sapínů.
Výborná viditelnost na této lokalitě, padající stěny do modrých hloubek… se Vám na dlouho zaryje do paměti.


UMM HAL HAL – MIDLE REEF
Krásný mělký útes vhodný na noční přespání nabízí několik druhů ponorů.
Jihovýchodní strana je překrásně porostlá tvrdými korály a patří k nejkrásnějším místům v celém Rudém moři. Proudový ponor se začíná na východní straně skokem ze člunu. Ve směru k lodi se necháte unášet proudem v hloubce mezi 5 – 10 metry a kocháte se obrovskými koloniemi různých druhů korálů. V malé hloubce míjíte soltýny , kranasy a sapíny. Těsně pod hladinou pozorujete jehlice Chorán a občas i zvědavou karetu.

5. Den
  Jen několik kilometrů vedle znamé Tobia Arba (Seven Towers) leží velký útes Tobia wahet (one).
Lokalita je vhodná pro začátečníky i zkušenější potápěče, kteří mají rádi barevné koráli a rybičky. Asi 200 metrový kruhový útes vyrůstá s písčitého dna z hloubky do 14 metrů. Jeho stěny jsou porostlé měkkými i tvrdými koráli, hlavně na Severovýchodní  s Severozápadní straně.
Za  kotvící lodí na jižní straně stojí několik menších útesů (ergů) o průměrech okolo 50 metrů.
Zde můžete udělat ještě jeden ponor, kde můžete spatřit téměř veškerou faunu od murén až po trnuchy. 

ABU HASHIS
Abu hashis získal svoje jméno po pašerácích Hašiše, kteří se před léty v této oblasti zdržovali.Hloubka
od 12 – do16 metrů je ideálním terénem pro začátečníky, ale i pokročilé. Lokalita se skládá z několika větších útesů a množství malých na vnější straně a vraku bývalé safari lodě, která leží v hloubce 14 metrů. Na písčitém dně, místy pokrytém stolovými korály spatřit ploštěnce dlouhohlavého(krodýlí rybu), ropušnice, jěžíky, murény a jiné typické zástupce v této oblasti.
Na jižní straně padá pozvolná stěna do hloubky okolo 30 metrů.

ABU RAMADA ISLAND
Pozdní ponor na blízké lokalitě Hurgády vzdálené jen asi 1 hodinu, Vás jistě nezklame. Malý vrak potopený mezi koráli v hloubce 7 metrů s dvěmi motory  a množství velkých murén jávských, trnuch a mnoho dalších druhů ryb to potvrzuje. Ponory se provádějí jak ze člunu tak z lodi. Pozvolné dno padá od stěn ostrova do hloubky až 30 metrů.

6. Den
Poslední ponor před zítřejším odletem se dělají na lokalitách blízkých Hurgády.

Nejvyhlášenější  místo na potápění se nachází na jiho - východě od ostrova Malý Giftun v  Národnom parku Giftun. Lokalita je považovaná za těší a nejzajímavější na proudové ponory v okolí Hurgády. Stěna ostrova padá do velké hĺoubky, kde je rozdělena nejprve převisem a později prvním a druhým platem. Můžete zde zastihnout silné proudy, které většinou od severu přínáší potravu pro korály a korálové ryby. Proto je toto místo jedním z nejbohatších na podmořský život.
Ponor se provádí skokem ze zodiaku a jelikož stěna je několik set metrů dlouhá, musí se místo výskoku skupiny naplánovat dle spotřeby a zkušeností potápěčů. Většinou se začíná u policejní stnice, kde se ponoříme na okraj prvního plata do 30 metrů. Plato je pokryté měkkými a tvrdými korály. Na stěně mezi prvním a druhým platem v hloubce od 20 – 30 metrů se nachází několik desítek fantastických velkých měkkých korálů -  Gorgónyjí – Rohovitek. Druhá plošina je v hloubce do 20 metrů a její stěny jsou od hladiny bohatě porostlé měkkými i tvrdými koráli Množství jeskyně a ůkrytů na stěně nabízí k pozorovaní murény, krokodýlí ryby, velké kanice hnědoskvrné, různé hejna klipkovitých ryb, chňapali a třeba zde potkáte i karetu, která si právě pochutnává na měkkém korálu , či sasance. V malé hloubce pod hladinou loví Jehlice.
Vstup do rezervace je 10 euro.

VRAK MINA
Poslední ponor celého týdne se většinou provádí na vraku Mina.
Tento nejznámější vrak v Hurgádě leží jen několik desítek metrů od dnešního nového přístavu. V 50. letech minulého století dostali minolovku Egypťané od Ruska. V roce 1970 byla v 6 denní válce potopena. Dostala zásah od Izraelského bombardovacího letounu a okamžitě klesla na levý bok na dno do hloubky od 27 – 30 metrů. Ještě před pár lety jste na mořském dně mohli vidět různé tipy munice a asi 15 metrů od lodi leží dodnes letecká bomba. Z fauny můžete pozorovat sasanku s klauny, perutýny, kanice a extrémně velkou murénu jávskou.
Na lokalitě bývá často proud a je určen pro zkušenější potápěče.

Po závěrečném obědě na lodi odjíždíme okolo 11 - 12 hodiny zpět do přístavu v Hurgádě. Po usušení a zbalení výstroje  mezi obědem a večeři, prosíme o opuštění spodních kajut. Na lodi zůstáváme až do ranních hodin, kdy se přesuneme na letiště.

7. Den
Popřejeme si většinou brzské dobré ráno a následuje transport na letiště a přelet do CZ. 

 

 

 

 


DIVETRAVEL - CK POTÁPĚČI s.r.o., Jana Růžičky 1144, 148 00 Praha 4 - Kunratice, mobil: 608 412 001, 777 246 637